Chłodnik z nowalijkami, Farina Bianco, Łódź, Restaurant Week
 Chłodnik z nowalijkami, Farina Bianco, Łódź, Restaurant Week
Wydawać by się mogło, że takie danie nie potrzebuje transformacji, gdyż samo w sobie jest dość nietypowe. Połączenie czerwonego mięsa z owocami morza jest jednym z moich ulubionych, o czym możecie przekonać się w innym wpisie na blogu, gdzie przedstawiam wam swoją własną wersje polędwicy wołowej w stylu Oscar, wraz z krewetkami, szpragami i sosem berneńskim.
Tym razem szef kuchni pokazał nam jak różnie można je zinterpretować.
Idealnie obsmażony steak, został wczęsniej zamarynowany i poddany obróbce termicznej w niskiej temperaturze co spowodowało, że mięso było niezwykle soczyste, jędrne i rozpływające się w ustach. Całość została zaprezentowana na łóżku z komosy ryżowej w tempurze wraz z chrupiącymi krewetkami z patelni. Morskigo smaku dodaje wakame, czyli sałatka z glonów morskich. Kropką na i był kleks z majonezu kolendrowego.
Idealnym podsumowaniem tego dania jest to, że zdecydowałam się pójść we wtorek 23 kwietnia na kurs prowadzony przez szefa kuchni Fariny Bianco, Kamila Maćkowskiego, na którym odsłoni tajniki przygotowania tego dania.
Surf and turf, Farina Bianco, Łódź, Restaurant Week
MENU II
Zwykle staramy się wraz z moim chłopakiem spróbować dwóch różnych menu. Jednak tym razem nie umieliśmy sobie odmówić steka w wydaniu Kamila Maćkowskiego. 
Written by Maste