Jemy w Łodzi Food Fest

Druga edycja największego, Łódzkiego wydarzenia kulinarnego Jemy w Łodzi Food Fest rusza już 10 września. Mam ogromną przyjemność nie tylko brania udziału w festiwalu ale również bycia jego ambasadorem.

Dlaczego postawiłam na food fest? 

Bez wątpienia jest on najbardziej różnorodnym oraz przystępnym cenowo festiwalem kulinarnym w Łodzi.  W trakcie trwania festiwalu mamy okazję spróbować kuchnię z całego świata, zarówno tą wykwintną jak i przez wszystkich uwielbianą – street food. Burgery, rameny, hot dogi, pierogi, ośmiornice czy kałamarnice, wszystko to znajdziemy w ponad 60 Łódzkich restauracjach. Ceny festiwalowych dań zaczynają się już od 6zł.

Aby wziąć udział w Food Fest wystarczy bezpośrednio udać się do wybranej przez siebie restauracji. Rezerwacje wymagane są tylko w przypadku menu degustacyjnych. Dodatkowo w trakcie trwania festiwalu zorganizowanych jest wiele wydarzeń towarzyszących dzięki którym nie będziemy się nudzić.

Food Fest Łodź

Czym jest Jemy w Łodzi Food Fest?

Jemy w Łodzi Food Fest jest największym Łódzkim wydarzeniem kulinarnym. W ciągu czternastu dni trwania festiwalu będziemy mieli okazję odkrywać nowe smaki zarówno te mocno egzotyczne takie jak azjatyckie zupy jak i również, dobrze wszystkim znane, polskie pierogi. W festiwalu bierze udział ponad 60 Łódzkich restauracji oraz knajp w których będziemy mieli okazję spróbować ponad 100 festiwalowych dań.

W trakcie Food Fest na Łódzkiej mapie pojawi się sześć kulinarnych tras tematycznych, po których będziecie mogli podróżować, by odkrywać nowe smaki. Hasłami przewodnimi owych tras są:

 • Street Food
 • Roślinna kuchnia Bliskiego Wschodu
 • Elegancja Francja
 • Azjatyckie Zupy
 • Pierogi Świata
 • Dekadenckie Desery

 

Dodatkowo, dla tych najbardziej wymagających smakoszy, wybrane restauracje skomponowały specjalne menu degustacyjne. Są to dania autorskie wyśmienitych, łódzkich szefów kuchni, które zostały przygotowane z wielką precyzją oraz kunsztem kulinarnym, specjalnie na potrzebę festiwalu. Składają się one z conajmniej trzech dań , które doskonale odzwierciedlają kuchnię danej restauracji.

Jakby tego było mało, w trakcie festiwalu Food Fest organizowane są również dodatkowe wydarzenia, kursy oraz szkolenia. Atrakcji nie zabraknie zarówno dla tych, którzy kochają gotować i chcieliby podszkolić swoje umiejętności w kuchni, jak i dla restauratorów, blogerów ale również dla najmłodszych.

Listę restauracji wraz z opisami dań oraz cenami jak również menu degustacyjne oraz wydarzenia towarzyszące znajdziecie na oficjalnej stronie Festiwalu Jemy w Łodzi Food Fest. Dlaczego warto wziąć w nim udział?

Odpowiedź jest prosta! Festiwal Food Fest to kulinarna przygoda, która pozwoli Ci odkryć nowe smaki z różnych zakątków świata. Zarówno wielbiciele szybkich dań street foodowych jak i entuzjaści wykwintnych potraw znajdą coś dla siebie. Warto również wspomnieć, że dania festiwalowe są bardzo przystępne cenowo. Ceny zaczynają się od 6zł do 190zł.

W jaki sposób wziąć udział?

 • Tematyczna trasa kulinarna 
  W przypadku sześciu kulinarnych tras tematycznych, możemy udać się bezpośrednio do wybranej przez nas restauracji bez uprzedniej rezerwacji stolika. Pamiętajmy jednak, że w przypadku dużego zainteresowania, możemy spotkać się z wyprzedaniem festiwalowych dań.
  Ceny wahają się od 6zł do 56zł
 • Menu degustacyjne
  Jeśli jesteśmy zainteresowani menu degustacyjnym, ważne, by odpowiednio wcześniej dokonać rezerwacji.
  Ceny wahają się od 25zł do 149zł za minimum trzy dania.
 • Wydarzenia towarzyszące
  Aby wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących należy dokonać wcześniej rezerwacji pod odpowiednim numerem telefonu, który znajdziecie na stronie festiwalu. 
  Część wydarzeń jest bezpłatnych, a ceny reszty wahają się od 30zł do 190zł