Znajdujące się na rynku Manufaktury Whiskey In The Jar specjalizuje się w steakach, burgerach i jak sama nazwa wskazuje Jar’ach- czyli dużych koktajlach na bazie whiskey podawanych w słoikach.

Podczas tegorocznego Łódzkiego Festiwalu Burgerów zaserwowali nam burgera El Diablo. Czyli nic innego jak diabelsko pikantną, naprawdę dużą kanapkę z meksykańską nutą pod postacią postacią papryczek jalapenio, sera cheddar oraz chrupiących nachosów. Dodatkowo mięso, które składa się z 80% karku wołowego oraz 20% polędwicy wołowej- co szczerze powiem, bardzo rzadko się spotyka w burgerach, gdyż to właśnie polędwica jest najdroższym i najbardziej delikatnym kawałkiem mięsa, rozpływało się w ustach. Burger dopełniony jest chrupiącym boczkiem, świeżym pomidorem i rukolą. Kropką nad i jest pikantny sos chipotle.

Całość naprawdę fajnie się komponowała, ale była piekielnie ostra, przez to może nie trafić w gusta osób o łagodniejszym podniebieniu.

Co więcej miałam okazję sama złożyć swojego burgera, co jest naprawdę fajną atrakcją. Myślę, że osoby odpowiedzialne za układanie karty powinny wprowadzić taką opcję do stałego menu.
Kto wie, może po tym poście coś się zmieni.

Cena: 39zł

Bułka ★★★★☆☆
Mięso ★★★★★★
Sos ★★★☆☆☆
Dodatki ★★★★☆☆
Oryginalność ★★★☆☆☆

Adres: Drewnowska 58B, 90-002 Łódź
Rezerwacje: 516 136 876

Burger Meksykański - Whiskey In The Jar

Whiskey In The Jar - Burger El Diablo

 

 

Written by Maste