Festiwal Dobrego Smaku – Lavash

Lavash jest zdecydowanie jedną z tych restauracji, której nie mogłoby zabraknąć podczas Festiwalu Dobrego Smaku. Dwukrotni zdobywcy pierwszego miejsca w kategorii ocena publiczności (2015 oraz 2016 rok).
W poprzednich latach zasłynęli z takich dań jak Kufta Babci z baraniny, czyli nic innego jak pulpeciki z figa w orzechowym sosie na ostro oraz Kaczka po Sjunicku z kotlecikami z bakłażana. Dania cieszyły się takim powodzeniem, że wprowadzono je do stałego menu.

Niepozorna restauracja kaukaska, znajdująca się w bramie, przy ulicy Piotrkowskiej 69, serwuje  ormiańskie oraz gruzińskie dania na bazie oryginalnych receptur. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spróbować flagowego dania kuchni Gruzińskiej jakim jest Chaczapuri, czyli pieczony chleb z ciągnącym się serem oraz płynącym żółtkiem, zróbcie to czym prędzej, a nie pożałujecie!

W tym roku festiwalowym daniem jest Baranina po Ormiańsku. Bardzo aromatyczny gulasz w sosie miętowo-granatowym z ziemniakami nadziewanymi na bazie kolendry, zapiekane z serem gruzińskim. Dodatkiem jest lekko słodka kapusta kiszona z buraczkami i estragonem.
Danie przyjemne, pełne smaku i zapachu. Syte, domowe i godne polecenia. Szkoda, że prezentacja nie jest lepsza.

Restauracja Lavash- Baranina po Ormiańsku - Festiwal Dobrego Smaku Adres: ul. Piotrkowska 69, Łódź
Rezerwacje: 660 525 379