RESTAURANT WEEK – Cztery Ściany

W poprzedniej edycji Restaurant Week Cztery Ściany znalazły się w łódzkiej czołówce festiwalu.  Niestety nie miałam wtedy okazji przetestować ich menu dlatego też w tej edycji wiedziałam, że nie może zabraknąć ich na mojej liście z rezerwacjami. Miejsce to cieszy się bardzo dobrymi opiniami w Łodzi i niejednokrotnie było mi polecane przez znajomych. Czy warto się tam wybrać, sami wywnioskujcie.
 RESTAURANT WEEK - Cztery Ściany, Łódź
RESTAURANT WEEK - Cztery Ściany, Łódź, Restauracja
Kilka słów o restauracji:
Mała i niepozorna restauracja znajdująca się w jednej z najładniejszych Łódźkich bram przy ulicy Piotrkowskiej 89. Autorska kuchnia dwóch młodych szefów, Mateusza i Oliwiera, opiera się na najwyższej jakości produktach. W karcie można zauważyć wpływy kuchni francuskiej, bo to właśnie tam zdobywali oni swoje doświadczenie. Poza standardowym menu, które zmienia się co około 2 miesiące, znajdziemy menu degustacyjne, które oparte jest o produkty sezonowe i zawsze jest zaskoczeniem. Składa się z sześciu potraw, do których możemy zamówić idealnie dobrane wino, podkreślające i uwydatniające smak danego dania. W Czterech Ścianach poczujesz się dopieszczony jak u mamy, już na samym wstępie dostajesz świeżo wypiekany chleb wraz z domowym, wędzonym masłem. Wszystko po to aby umilić ci czas w oczekiwaniu na zamówione potrawy.
Przystawka, której nie znajdziecie w festiwalowej karcie. Mała przekąska, którą dostajemy od restauracji w celu pobudzenia naszych kubków smakowych okazała się jedną z najlepszych rzeczy jakie jadłam. Chrupiący chips z burka, uformowany w niewielkie cannelloni, faszerowany twarożkiem z rzodkiewką, wydawać by się mógł czymś prostym, a jednak! Połączenie chrupiącej i kremowej konsystencji było naprawdę strzałem w dziesiątkę. No i plus za element zaskoczenia i dołożenie przysłowiowych dwóch groszy od siebie!
Chips z buraka, Cztery Ściany, Restaurant Week, Łódź
Szał szparagów, Cztery Ściany- Restaurant Week, Łódź

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *