Szwalnia Smaków - Słodka Nić Łódź
10 sierpnia, 2018 Recenzje, Restauracje Brak komentarzy

Piotrkowska 217 nie miała łatwych początków niemniej jednak dała radę i już jakiś czas temu stała się zagłębiem kulinarnych smaków. Tak zwany drugi OFF ma nam do zaoferowania naprawdę ciekawe kawiarnie oraz restauracje. Ponadto odbywa się tu dużo festiwali kulinarnych oraz imprez, które zachęcają nas to wizyty na tym nieco spokojniejszym niż wszystkim dobrze znany stary OFF podwórku. Typowo Łódzki klimat, utrzymany w industrialnym stylu, bardzo przypadł do gustu mieszkańcom naszego miasta. Na Piotrkowskiej 217 jest mniej tłocznie i spokojniej.
Jedną z moich ulubionych tam kawiarnio-restauracji, którą dość często odwiedzam jest Szwalnia Smaków. Miejsce to urzeka mnie swoją prostotą, śniadaniem A’la Mateusz oraz klimatem sprzyjającym pracy poza domem czy biurem.

Szwalnia Smaków Łódź Recenzja

Kilka słów o kawiarnio-restauracji Szwalnia Smaków

Mała i kameralna knajpka znajduje się przy przy Piotrkowskiej 217 w Łodzi. To już cztery lata odkąd mamy okazję do niej zaglądać, a mimo to w dalszym ciągu cieszy się dużym powodzeniam. Jest połączeniem niezobowiązującej restauracji wraz z kawiarnią, która mimo swojej dość okrojonej karty oferuje nam ciekawe śniadania, lunche, dania główne oraz desery. Jest miejscem doskonałym na spotkania w ciągu dnia, zarówno te towarzyskie jaki biznesowe. Mimo swojej dość małej przestrzeni, rozstawienie stołów jest bardzo komfortowe dzięki czemu można swobodnie porozmawiać przy dobrej kawie. Ja osobiście najbardziej lubię odwiedzać Szwalnie Smaków z rana. Przeważnie przychodzę tam na moje ulubione śniadanie A’la Mateusz i zdarza się nieraz tak, że nim się obejrzę mija pół dnia – atmosfera tam panująca zdecydowanie sprzyja pracy. Co więcej w ciągu sezonu wiosenno-letniego mamy okazję usiąść na zewnątrz.

Karta Szwalni Smaków zmienia się wraz z sezonem. Znajdziemy tam przepyszne śniadania, których chyba jestem największą fanką! Co więcej mimo, że w menu nie ma wegańskiego śniadania, kuchnia z przyjemnością je nam przygotuje-wystarczy tylko, że się ładnie uśmiechniemy.
Co więcej w weekendy śniadania są serwowane przez cały dzień! Na większego głoda znajdziemy również przepyszne burgery, steka, różnego rodzaju pasty, sałatki oraz zupy.
Zwolennicy słodkości także się nie zawiodą. Domowo wypiekane ciasta są naprawdę warte grzechu!

Największym minusem Szwalni Smaków są godziny otwarcia. Restauracjo-kawiarnia czynna jest od godziny 11 rano do 22 wieczorem, wiec niestety nie zjemy tam wczesnego śniadania.

Szwalnia Smaków - Słodka Nić Recenzja

Śniadanie A’la Mateusz
20zł

Moje ulubione śniadanie w Szwalni Smaków.
Jajecznica na maśle lub jajka sadzone  z chrupiącym boczkiem, twarożkiem ze szczypiorkiem, domowym hummusem, sałatką ze szpinaku i pomidorków koktajlowych wraz ze świeżo wypiekanym pieczywem.


Śniadanie A'la Mateusz Szwalnia Smaków Łódź

Śniadanie A’la Paulina- Wersja Wegańska
20zł

Świeżo wypiekany chleb z domowym hummusem, pomidorem oraz sałatką ze szpinakiem, pomidorkami i borówkami.

Śniadanie Wegańskie A'la Paulina Szwalnia Smaków

Śniadanie A’la Paulina
20zł

Domowy chlebek szpinakowy z hummusem, dżemem z boczku, jajkiem sadzonym, liśćmi szpinaku, pomidorkami koktajlowymi, malinami oraz borówkami.

Śniadanie A'la Paulina Szwalnia Smaków Łódź

Podsumowanie: Jeżeli jesteście zwolennikami  miejsc, w których można nie tylko dobrze zjeść ale i swobodnie porozmawiać w miłej, bezpretensjonalnej atmosferze z czystym sumieniem mogę wam polecić Szwalnie Smaków.

Szwalnia Smaków 
Adres: ul. Piotrkowska 217, Łódź
Rezerwacje: 603 036 113

Written by Maste