Breadnia || Łódź

Głownie pracuje z domu i często siedzę po nocach przed komputerem, dlatego też zdarza mi się wstawać dosyć późno. Nie chce mi się wtedy marnować czasu na robienie śniadań, dlatego lubię chodzić do kawiarni, w których mogę je zamówić o każdej porze dnia i jednocześnie popracować w miłej atmosferze.  Breadnia jest jednym z tych miejsc w Łodzi, w którym dostaniemy śniadanie po godzinie 13.00.

Kilka słów o restauracji:
Breadnia znajduje się w centrum Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 86. Jak sama nazwa wskazuje jest nie tylko restauracją i kawiarnią ale również piekarnią. Już od progu drzwi wita nas pyszny zapach świeżo wypiekanego chleba. W Breadni króluje wszelkiego rodzaju pieczywo, bagietki, bajgle, rogale oraz ciasto. Menu jest tak skomponowane, by współgrało z wypiekami. Znajdziemy różnego rodzaju pasty, bardzo dużą selekcję zestawów śniadaniowych do których dostajemy koszyk różnorodnego pieczywa, kanapki oraz bajgle. Nie zabraknie również codziennie przygotowywanych zestawów lunchowych, a na wieczorny głód znajdziemy ciekawe sałatki, makarony oraz pizzę.
Chleb i wino to już od jakiegoś czasu bardzo modne połączenie i dlatego też w Breadni nie mogło go zabraknąć. Kieliszek domowego wina dostaniemy już za 5 złotych.

Nienachalny wystrój oraz miła atmosfera sprzyja długim posiadówką przy kubku gorącej kawy lub lampce wina, chociaż ja najbardziej lubię odwiedzać ich rano, by móc zjeść dobre śniadanie i popracować w innym otoczeniu. Co więcej ceny są niewygórowane, a wypiekane pieczywo możemy również wziąć na wynos.

Breadnia - Śniadaniownia w Łodzi

Śniadanie Greckie z małymi bułeczkami, serem kozim, fetą, tapenadą z oliwek, pastą z papryki, pomidorów oraz sałatką
15zł
Jedno z najciekawszych śniadań jakie miałam okazję spróbować w Breadni. Pyszne, chrupiące mini bułeczki w połączeniu z różnorodnymi pastami, serami i warzywami są naprawdę genialne. Cała frajda w tym, że wszystkiego jest po trochu.

Śniadanie w Łodzi - Breadnia

English Breakfast
Jajko sadzone z boczkiem, fasolką i grzybami z dodatkiem chrupiących grzanek

18zł
Kucharz tego dnia chyba był na kacu albo się nie wyspał, bo śniadanie wyszło mu bardzo przeciętne. Jajko pod spodem było przypalone, żółtko się nie rozpływało, boczek był za mało podsmażony, a grzyby nie słone. Cóż, każdemu się zdarza i wierze, że innego dnia całość jest zrobiona w punkt.

Najlepsze śniadanie w łodzi - Breadnia

Najlepsze śniadanie w łodzi - Breadnia

Jajka sadzone na włoskiej, dojrzewającej szynce z twarożkiem i warzywami
17zł
Co tu dużo mówić jajka na szynce parmeńskiej są zawsze dobre. W szczególności jak się je położy na ciepłym ichrupiącym chlebie. Śniadanie bardzo przypadło mi do gustu tylko twarożek mógłby być bardziej wilgotny. 
Breadnia Łodź - Śniadaniownia

Podsumowanie:
Nawet najbardziej wybredni znajdą coś w Breadni!
Brednie polecam przede wszystkim osobom szukającym śniadaniowni w Łodzi. Świeżo wypiekane pieczywo oraz duża ilość różnorodnych zestawów, które możemy zamówić sprawi, że każdy bez wyjątku znajdzie tutaj coś dla siebie. Jedyne czego mi bardzo brakuje to jajek w koszulce i prawdziwego guacamole z pomidorem, czerwoną cebulą, cytryną, chilli i kolendrą. Kto wie, może po tym wpisie coś się zmieni.