Festiwal Dobrego Smaku – Zakład Bistro

Zakład Bistro znajdujący się przy Piotrkowskiej 22, prowadzony przez małżeństwo,  już od jakiegoś czasu zaskakuje swoimi połączeniami kuchni polskiej i francuskiej. Mała i niepozorna restauracja poza ciekawą kartą i smacznym jedzeniem, wyróżnia się swoim minimalistycznym wystrojem, który przykuwa nasze oko. Już na samym wstępie czujemy przemiłą atmosferę panującą w powietrzu, która sprzyja pysznemu jedzeniu.

Załamaniec Zrazowy - Zakład Bistro Łódż Festiwal Dobrego Smaku 2018

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Dobrego Smaku Zakład zaserwował tradycyjnego, polskiego zraza w nowej odsłonie. Danie z tych, które nie wyglądają tak dobrze jak smakuje- połączenie smaków naprawdę jest znakomite. Swego rodzaju domowy obiad w niecodziennym wykonaniu z lekko francuskim akcentem, zachwyca w swej prostocie.
Doskonale uduszony rozbef nadziany kapustą kiszoną, słonina i odrobiną musztardy tworzy charakterystyczne i ciekawe  połączenie. Dopełnieniem jest kremowy sos z czerwonego wina, miodu, szalotki i słodkich rodzynek. Całość jest serwowana na kaszy pęczak wraz z podgrzybkami i cebulką.

Danie idealnie wpasowało się w moje gusta, jest dość proste ale jednocześnie niebanalne. Z chęcią zjadłabym je jeszcze raz.
Cena: 16zł

Załamaniec Zrazowy - Zakład Bistro Łódż Festiwal Dobrego Smaku

Adres: ul. Piotrkowska 22
Rezerwacje: 
512 675 900