Festiwal Dobrego Smaku – Cesky Film

Klimatyczna restauracja znajdująca się na terenie loftów przy ulicy Tymienieckiego 25a serwuje iście Czeską kuchnie ale nie tylko dlatego warto się tam udać. To urokliwe miejsce sprzyja odpoczynkowi, pozwala się wyrwać od zgiełku miasta, a otaczająca nas architektura Ksieżego Młynu cieszy oko.
Co więcej Cesky Film nie jest tylko restauracją w której zjemy doskonałe knedliki oraz kartoflankę z wędzonym boczkiem i serem ale jest także barem, w którym mamy okazję spróbować prawdziwego Czeskiego piwa.
Wystrój, pyszne jedzenie oraz charyzmatyczna i przemiła obsługa sprawi, że naprawdę poczujemy się jak w Czechach.

 

Podczas tegorocznego Festiwalu Dobrego Smaku postawili na dziczyznę.
Dary z Rzaholeckiego lasu, czyli comber z jelenia z leśnymi grzybami w miodzie, sosem z jeżyn i rozmarynu, słodkim zielonym mchem oraz chipsem z boczku cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem.
Muszę przyznać, że stek z jelenia, był naprawdę doskonały i idealnie komponował się z jeżynową emulsją oraz chipsem z boczku tak niestety słodkie, miodowe grzyby leśne wraz z mchem zupełnie nie pasowały do reszty i poniekąd psuły to danie.
Niemniej jednak pomysł i połączenie bardzo ciekawe, a za cenę 16zł naprawdę warto się tam udać chociażby dla samego mięsa z jelenia, cudownej atmosfery i dobrego piwa.

Cena: 16zł

 

 


Adres: Tymienieckiego 25a
Rezerwacje: 881403888